یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون های داخلی باید به ان توجه کرد، انتخاب رنگ مناسب با محیط و روحیه و سبک سلیقه افراد است.
رنگ‌ها هویت بخش هر فضایی هستند و با کمک آن‌ها می‌توان، مفاهیم و احساس را منتقل کرد.

از آنجایی که فرش، عنصر توازن‌بخش هر فضای داخلی‌ای است،توجه به سبک و رنگ آن حائز اهمیت است.
به همین جهت مهم است در انتخاب رنگ فرش آگاهانه و متناسب با سبک دکوراسیون و علایق مان عمل کنیم.

رنگ فرش می تواند فضا را بسازد یا بشکند، به عبارتی می تواند محیط شما را به یک محیط پرانرژی یا یک محیط ارام تبدیل کند.

رنگ ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: تن های گرم و سرد. رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد می توانند به فضا و ساکنان آن انرژی ببخشند. رنگ های سرد مانند آبی، سبز و بنفش به طور کلی فضایی آرام ایجاد می کنند.

وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می آید، انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی اهمیت به سزایی دارد. ترکیب مناسب رنگ‌ها می‌تواند فضای موردنظر شما را به یک اثر هنری واقعی تبدیل کند. رنگ‌ها حالات را منتقل می‌کنند، و به ما کمک می‌کنند بین فضای داخلی و محیط خود تعادل برقرار کنیم.
بنابراین، اگر به این فکر می‌کنید که تمام فضا را سفید رنگ کنید، خود را محدود به یک رنگ نکنید و سعی کنید از انبوهی از رنگ ها استفاده کنید و با خرید فرش های مدرن رنگی اکسیر، فضای منزل تان رو متفاوت کنید.

انواع رنگ فرش و ویژگی آن ها

فرش عنصر جدانشدنی فضاهای داخلی به خصوص خانه‌های ایرانی است. بنابراین انتخاب رنگ فرش مناسب تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی دارد.
در ادامه با ما همراه باشید، تا ویژگی رنگ ها را با هم بررسی کنیم.

فرش زمینه کرم

رنگ کرم، رنگی خنثی محسوب می شود.  خرید فرش با زمینه کرم و به طور کلی رنگ روشن این مزیت را دارد که به راحتی با رنگ های دیگر ست می شود و در کنارهم قرار می گیرند. بهتر است برای فضاهای کوچک تر از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

فرش زمینه طوسی:

فرشهایی با رنگ زمینه طوسی، نقره ای و مشکی، این روزها پرطرفدارترین فرش های مدرن هستند. هر چه رنگ طوسی تیره تر باشد، پیچیده تر و هر چه روشن تر، شادابی بیشتری به فضا می دهد.
به طور کلی از دید روان شناسی، رنگ طوسی یک رنگ خنثی و همه کاره به حساب می اید. شما می توانید بدون دغدغه به راحتی فرش طوسی را با هر رنگ مبلمانی ست کنید.

فرش قرمز:

رنگ قرمز پرانرژی، جنگجو، پرخطر و قدرتمند است. با خرید فرش مدرن قرمز می توانید یک محیط پرانرژی داشته باشید.
همچنین که فرش لاکی از دیرباز مورد علاقه خانه های ایرانی بوده است.

فرش سبز:

با خرید یک فرش سبز، محیطی ملایم، نیروبخش و آرامش بخش را به وجود می اورید. رنگ سبز المانی برای نشان دادن خلوص، سلامت و تازگی در فضای مورد نظرتان است.

فرش آبی:

معمولا وقتی از ما خواسته می شود صحنه ای آرام را تجسم کنیم، یکی از رنگ هایی که برای ما تداعی میشه رنگ آبی است. رنگ ابی منحصر به فرد و آرامبخش است و شما با انتخاب فرش آبی یک فضای انعطاف پذیر و صلح امیز و صمیمی را به وجود می اورید.

فرش زرد و طلایی:

رنگ زرد نشان دهنده شرافت و وفاداری است.فرش زرد می تواند محیط شما را به یک محیط دلگرم کننده و نشاط انگیز تبدیل کند.
فرش زرد و طلایی یک انتخاب مناسب برای گرم کردن فضای داخلی است.

فرش صورتی و بنفش:

رنگ صورتی، رنگی آرام بخش و غیر تهدید کننده همراه با امید و خوش بینی است. شما می توانید با خرید فرش صورتی محیطی ارامش بخش، ملایم و سرزنده داشته باشید.

فرش نارنجی و مسی:

با خرید فرش نارنجی مدرن و فرش مسی می توانید اشتیاق، شیفتگی، شادی، خلاقیت، عزم، جذابیت، موفقیت، تشویق و تحریک را به فضایتان هدیه کنید.

فرش مشکی:

 رنگ مشکی بسیار تطبیق پذیر است و بسته به اینکه از چه زاویه ای به آن نزدیک شوید، می توانید آن را زیبا، مرموز یا کاملاً افسرده کننده ببینید. شما با خرید یک فرش مشکی یک خرید محتاطانه انجام می دهید.

در اخر هنگام خرید فرش، ویژگی های اساسی رنگ های روشن و تیره را به خاطر بسپارید. رنگ های روشن برای افزایش درک روشنایی و وسعت یک اتاق استفاده می شود، در حالی که رنگ های تیره تأثیر معکوس دارند.
در واقع رنگ فقط “رنگ” نیست. شما باید رنگ را به معنایی گسترده تر در نظر بگیرید – نه فقط به عنوان پاشیدن رنگ روی دیوارها. فرش یک رنگ است. کمد لباس یک رنگ است. بافت ها، دانه های مواد، انعکاس ها، لوازم جانبی، حتی گیاهان، و نورها باید در هنگام ایجاد تعادل در طراحی داخلی منزل به عنوان “رنگ” در نظر گرفته شوند.
شما می توانید برای انتخاب بهترین رنگ فرش متناسب با دکوراسیون منزلتان از مشاوران فرش اکسیر از طریق واتساپ کمک بگیرید.