درباره ما

The art of Persian carpet
مراحل بافت فرش دستباف | فرش اکسیر

ما در فرش اکسیر عاشق فرش هستیم

قالی ایرانی یا فرش ایرانی از دیرباز معروف و مورد استفاده بوده است و تاریخی ۲۵۰۰ ساله دارد. امروزه بازار فرش ایرانی در کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، امارات و … رونق فراوانی دارد. این امر باعث شده تا فرش به عنوان یک کالای مهم صادراتی در ایران مطرح باشد.

فرش سروش پایتخت نیز در سال ۱۳۸۶ با برندهای اکسیر و سانا از شهر کاشان فعالیت خود را آغاز کرد. در سالهای آغازین خط تولید فرش‌های ۷۰۰ شانه تحت برند سانا و فرش‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه طرح کلاسیک تحت برند اکسیر را راه‌اندازی نمود.

فرش اکسیر به مدت ۱۰ سال است که در نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور فعال دارد. همچنین حضور ۸ ساله در نمایشگاه بین‌المللی دموتکس آلمان را نیز دارد.

محصولات اکسیر عبارتند از :

اکسیر اولین شرکتی است که توانسته فرش‌هایی را تولید کند که پس از بافت اولیه توسط ماشین توسط برجسته‌ترین هنرمندان فرش دستباف پرداخت شوند. این فرش‌های ماشینی پرداخت شده توسط دست برای اولین بار توسط طراحان این شرکت طراحی و هم‌ردیف با فرش‌های نفیس دستباف روز دنیا در نمایشگاه دموتکس المان رونمایی شد.

اکسیر اولین شرکتی است که توانسته فرش‌هایی تولید کند که پس از بافت توسط ماشین، به کمک طراحان حرفه‌ای با دست پرداخت شده و کیفیتی مشابه با محصولات نفیس دنیا داشته باشد.

داستان فرش اکسیر

فرش سروش پایتخت با برندهای اکسیر و سانا از سال ۱۳۸۶ در شهر کاشان شروع به کار کرده است.

این شرکت در سالهای آغازین فعالیت خود تولید فرش‌های ۷۰۰ شانه را تحت برند سانا در دستور کار خود قرار داد. در همین زمان فرش‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه طرح کلاسیک، تحت برند اکسیر تولید می‌شد.

در همین سالها این شرکت توانست خود را به دستگاه‌‌های بافندگی منطبق با آخرین تکنولوژی روز دنیا مجهز کند. مهم‌ترین این دستگاه‌ها عبارتند از: شونهر یا اشتاپلی که ساخت کشور آلمان می باشد و واندویل  که از تولیدات کشور بلژیک است.

 شرکت اکسیر در سال 89 برای نخستین بار توانست در نمایشگاه بین المللی تهران حضور داشته باشد و بازخورد مثبتی از مخاطبین خود دریافت کرد. این امر انگیزه برای حضور شرکت اکسیر در جشنواره های بین المللی شد.

با آغاز دهه ۹۰ شرکت اکسیر تلاش خود را در بهبود کیفیت تولیدات قبلی و معرفی محصولات جدید به کار گرفت. در این زمان این شرکت با توجه به در اختیار داشتن دستگاه‌های روز دنیا و واحد طراحی مدرن و فوق مدرن، توانست نام خود را به عنوان اولین شرکت تولید کننده فرش‌های VTR و فرش‌های با بافت شنل و گل‌برجسته پیش از گذشته در این عرصه مطرح نماید.

در سال ۹۱ شرکت اکسیر توانست فعالیت بین المللی خود را با حضور در نمایشگاه بین المللی دموتکس آلمان آغاز کند.

در سالهای اخیر ما به سرعت در حال گسترش فعالیت خود هستیم. هم‌اکنون اکسیر به عنوان اولین شرکتی شناخته می‌شود که توانسته فرش‌هایی  تولید کند که پس از بافت اولیه توسط ماشین توسط برجسته‌ترین هنرمندان فرش دستباف پرداخت شوند. این فرش‌های ماشینی پرداخت شده توسط دست و به کمک طراحان این شرکت طراحی و هم‌ردیف با فرش‌های نفیس دستباف روز دنیا در نمایشگاه دموتکس المان رونمایی شد.

مراحل بافت فرش ماشینی اکسیر
0
سال سابقه
0
حضور در نمایشگاه
0
فرش تولید شده
0
ساعات کاری
تجربیات ما

۱۳ سال حضور اکسیر در بازار صنعت فرش و ارتباط مستقیم با مشتریان باعث شده تا اطلاعات ارزشمندی درباره سلایق مخاطبین و بازخورد نظرات آنها درباره محصولاتش به دست آورد. بر این اساس شاخص‌های زیر با توجه به نظرات مشتریان استخراج شده است. 

تنوع طرح و رنگ
79%
کیفیت محصولات
87%
تناسب قیمت
84%
رضایت مشتریان
97%
نظرات مشتریان
علی سلجوقی
اتاق بازرگانی ایران آلمان
رایزن فرهنگی

چند وقت پیش قصد خرید فرش را داشتم، برای تهیه اش در آلمان گشتم اما فرش خاصی نظرم را جلب نکرد تا این که فرش های اکسیر را در نمایشگاه آلمان دیدم و یکی از طرح هاش رو پسند کردم. قیمتش فرش را ازهمان جا جویا شدم و تناسب قیمیت و کیفیت فرش بسیار عالی بود پس فرش خود را از آنجا خرید نمایم.
در پایان ضمن تشکر از مجموعه فرش اکسیر که هنر و زیبایی فرش ایرانی را به جهانیان معرفی می‌کنند.

بابک سرتیپی
هتل استقلال
طراح داخلی

به عنوان یک طراح داخلی معتقد هستم که فرش نقش به سزایی در زیبایی و فضاسازی محیط دارد. یک فرش زیبا به مخاطبین حس آرامش و اعتماد می دهد. شرکت فرش اکسیر با تولید محصولات زیبا و باکیفیت زیبایی محیطی موردنطر شما را تامین می کند. اگر قصد ایجاد یک دکوراسیون کلاسیک را دارید می توانید از مجموعه فرش باستان این شرکت استفاده نمایید.

اعضای هیئت مدیره
Call Now Buttonتماس با اکسیر
× مشاوره رایگان